Vyřazování spalovacích motorů může trvat i 30 let, tvrdí generální ředitel Bosche

Přidat na Seznam.cz

Nenávratně se blíží rok, kdy budou moci být na trhu v Evropské unii prodávána vozidla, která nebudou již mít žádné emise. A tím rokem bude rok 2035. Generální ředitel Bosche se však domnívá, že nejde nutit společnost, aby nevyužívala vozidla se spalovacími motory.

Jak vysvětluje generální ředitel Bosche Stefan Hartung, tak není ještě vyvinuta alternativní technologie, která by se alespoň trochu přibližovala spalovacím a zážehovým motorům. Zdá se tedy, že Bosch plánuje i v dalších letech vyrábět vozy se spalovacími motory, protože vyřazování spalovacích motorů může trvat i 30 let podle Hartunga, píše deník Welt.

Spalovací motory tu ještě budou pár let

I když v roce 2035 začne platit tato vyhláška, ještě mnoho let po tomto roce budou jezdit na silnicích právě vozy se spalovacími motory. Odhadem by to mělo být až 1,4 miliardy aut.

V průzkumech vychází, že jestliže roční výrobní kapacita je 90 milionů vozů za rok, tak by trvala samotná obnova vozového parku neskutečných 16 let. A případě, že se budou vyrábět vozy se spalovacím motorem i nadále, tak tato doba bude až dvakrát delší. Tedy k tomu, aby všichni jezdili v elektromobilech, si budeme muset počkat minimálně 30 let.

Zdroj: Welt