Volvo dostalo rekordní objednávku na 1000 elektrických nákladních vozidel

Přidat na Seznam.cz

Společnost Volvo Group v pondělí oznámila, že její divize Volvo Trucks plánuje prodat 1 000 elektrických nákladních vozidel švýcarskému dodavateli stavebních řešení Holcim, které budou dodány v průběhu příštích sedmi let, což je největší zakázka na elektrická nákladní vozidla Volvo v historii, uvedl deník US News.

„Jedná se o dosud největší komerční zakázku na elektrické nákladní vozy Volvo,“ uvedla společnost AB Volvo, která prodává nákladní vozy i pod dalšími značkami, jako jsou Mack, Renault a UD Trucks. Prvních 130 nákladních vozidel, elektrických modelů Volvo FH a Volvo FM, bude dodáno ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 a v průběhu roku 2024.

Společnost neuvedla podrobnosti o hodnotě zakázky.

Volvo uvedlo, že tempo dodávek zbývajících nákladních vozidel bude stanoveno společně se společností Holcim. První nákladní automobily budou dodány na trhy včetně Francie, Německa, Švýcarska a Velké Británie, přičemž cílem je rozmístit všech 1 000 nákladních automobilů v okolí provozů společnosti Holcim v Evropě.

Společnost Volvo Trucks, která plánuje, že do roku 2030 bude 50 % jejích prodejů nákladních automobilů elektrických, zaznamenala v posledních čtvrtletích příliv objednávek na elektrické nákladní automobily, protože společnosti zvyšují úsilí o splnění svých cílů v oblasti nulových emisí.

Vzhledem k očekávanému nárůstu poptávky začala společnost Volvo Trucks zvyšovat výrobu ve třech závodech ve Švédsku, Francii a USA a ve třetím čtvrtletí roku 2023 očekává zahájení výroby také v závodě v Belgii.

Společnost uvedla, že všechny nákladní vozy dodané v rámci zakázky společnosti Holcim budou bateriové elektrické vozy (BEV).

Kromě BEV pracuje Volvo, stejně jako ostatní výrobci nákladních vozidel, na nákladních vozidlech poháněných vodíkovými palivovými články, které by měly být na trhu dostupné ve druhé polovině tohoto desetiletí.

Zdroj: usnews.com, volvotrucks.com