Volkswagen začíná s montáží elektromobilů ID.7 v německém Emdenu. Do roku 2026 chce mít největší nabídku elektromobilů

Přidat na Seznam.cz

Německý automobilový gigant Volkswagen zahájil sériovou výrobu svého elektromobilu ID.7 v závodě v Emdenu na severovýchodě Německa, uvedl portál Clean Technica a automobilový portál CarSifu.

„Dnešní zahájení výroby vozu ID.7 je důležitým milníkem naší transformace,“ uvedl v pondělí na slavnostním zahájení výroby v závodě šéf značky VW Thomas Schäfer. „S modelem ID.7 se dostáváme na další úroveň elektromobility. Již v roce 2026 budeme mít nejširší portfolio v oboru.“

Sedan ID.7, který má po vzoru VW Passat dojezd až 700 kilometrů, byl představen v dubnu a jeho prodej se plánuje do konce roku.

VW považuje model ID.7 za pokrytí vyššího segmentu střední třídy ve své nové řadě plně elektrických vozidel, která již zahrnuje kompaktní vůz ID.3 a malé SUV ID.4.

Výroba modelu ID.4 byla v závodě v Emdenu zahájena v loňském roce. Podle VW společnost od roku 2020 investovala více než 1 miliardu eur (přes 24 miliard Kč) do přestavby továrny na výrobu elektromobilů.

Záměrem VW je, aby se závod v Emdenu stal hlavním výrobním závodem pro model ID.7, který se bude vyrábět také v Číně.

V současné době Volkswagen v Emdenu vyrábí přibližně 800 vozů denně, z toho asi 300 elektromobilů. VW v závodě zaměstnává přibližně 8 000 lidí.

Podle tovární rady se v současné době vyrábí pouze asi tucet vozů ID.7 denně. Do začátku roku 2024 plánuje Volkswagen vyrábět 200 až 300 vozů ID.7 denně.

Zdroj: cleantechnica.com, carsifu.my, redakčně upraveno