Volkswagen staví v Číně nové vývojové centrum pro elektromobily

Přidat na Seznam.cz

Konkurence z Číny je pro německé automobilky stále hrozivější. Volkswagen se jí nyní chce bránit místním vývojovým centrem, uvedl deník Morningstar a portál Market Watch.

Volkswagen chce díky novému vývojovému centru rychleji uvádět na čínský trh elektromobily. Centrum pro vývoj, inovace a nákup v Hefei bude stát přibližně jednu miliardu eur, oznámila společnost v úterý na autosalonu v Šanghaji. Cílem je zkrátit dobu vývoje v Číně zhruba o 30 procent a lépe vyhovět vkusu zákazníků.

Aby toho bylo dosaženo, mají být místní dodavatelé zapojeni do procesu vývoje již v rané fázi. Závod, který povede šéf čínské konstrukce Marcus Hafkemeyer a který zaměstná více než 2 000 lidí, by měl být spuštěn na začátku roku 2024. Podle Volkswagenu přispěje k vyšší efektivitě a ziskovosti automobilky a bude důležitým krokem ve strategii výroby v Číně pro Čínu.

Největší evropská automobilka je na svém nejdůležitějším trhu v Číně, pod rostoucím tlakem, protože zákazníci stále rychleji přecházejí od vozů se spalovacími motory k elektromobilům, ale VW zatím v tomto segmentu budoucnosti nehraje významnou roli. Podle posledních údajů značka VW v prvním čtvrtletí poprvé ztratila vedoucí postavení na trhu ve prospěch čínského konkurenta BYD. VW chce do roku 2026 čelit této situaci deseti novými modely elektromobilů.

Zdroj: morningstar.com, electrive.net, redakčně upraveno