Volkswagen prodává v Německu více elektromobilů než Tesla

Přidat na Seznam.cz

Volkswagen předbíhá Teslu v oblasti elektromobilů. Německá automobilka v červenci předstihla americkou společnost. Přesto je podíl elektromobilů stále na nízké úrovni, uvedl deník Spiegel a portál Market Screener.

Koncern Volkswagen Group získal zpět prvenství v Německu v oblasti čistě elektrických vozů od společnosti Tesla. S 41 475 prvními registracemi za prvních sedm měsíců roku se wolfsburská značka posunula zpět těsně před svého amerického rivala. Tesla měla ve stejném období 40 289 vozů.

Vyplývá to z publikací Spolkového úřadu pro automobilovou dopravu (KBA) ve Flensburgu. V první polovině roku 2023 a v roce 2022 jako celku měla Tesla stále jasný náskok.

Na konci července následoval Mercedes s 16 786 vozy, BMW s 15 987 vozy a Hyundai s 15 411. Celkem KBA od ledna do července zaznamenal 268 926 prvních registrací čistě elektrických vozů. Se spalovacími motory to bylo dobrých 1,64 milionu vozů.

Údaje VW však také ukazují, jak daleko je ještě k dosažení cílené dominance čistě elektrických vozů v nových registracích. Oblíbené čistě e-modely ID.4 a ID.5 značky Volkswagen již předstihly někdejší bestseller Polo se spalovacím motorem, ale stále daleko zaostávají za aktuálními počty registrací Golfu, Passatu, Tiguanu nebo dokonce T-Rocu. Celkově se tyto dva elektrické modely podílely na prodejích všech nových vozů VW od ledna do července pouhými 7,1 %. Pro představu, na Golf připadá 14,7 procenta.

V červenci se prodej elektrických modelů u Volkswagenu výrazně zvýšil. V tomto měsíci tvořily modely ID.4/ID.5 více než devět procent všech nových registrací VW.

Zdroj: marketscreener.com, spiegel.de, redakčně upraveno