Vodafone ruší v Německu 2 000 pracovních pozic

Přidat na Seznam.cz

Společnost Vodafone oznámila v minulých dnech, že plánuje ušetřit na nákladech, a to až 400 milionů eur (přibližně 10 miliard korun). Chce například více automatizovat manuální práce píše deník Heise.

Společnost Vodafone konkrétně v Německu plánuje snížit počet zaměstnanců až o 2 000, což znamená nižší počty o 13 %. V současné době je zaměstnáno v Německu asi 15 000 zaměstnanců, kdy asi jedna třetina pracuje na centrále v Düsseldorfu.

Vodafone chce více automatizovat manuální práce ve společnosti

Dle informací od společnosti Vodafone mají být tato místa zrušena, protože firma chce automatizovat manuální činnosti. Nechce však jen rušit místa, ale chce také zaměstnávat nové odborníky v růstových oblastech, jak je například cloud a loT business. Dále chce také více obsadit pozice, které jsou zaměřeny na firemní zákazníky.

Vše by mělo být provedeno v příštích dvou letech, kdy by měla společnost tímto krokem ušetřit asi 400 milionů eur (asi 10 miliard korun). Společnost plánuje i další kroky, jako je snížení provozních a materiálních nákladů, jak potvrdil generální ředitel Philippe Rogge. Některé systémy jsou ve firmě zastaralé, a proto je nutná výměna.

Stížnosti od zákazníků v posledních letech

Proces změn ve firmě však nezačal teď, ale prochází jím firma v posledních letech. A to také díky tomu, že si mnoho zákazníků stěžovalo, že Vodafone není schopen dostát svým slibům, zejména týká-li se to pevného připojení. Vodafone se chce v následujících letech dostat do pozitivního podvědomí u zákazníků a budovat rychleji a efektivněji produkty a také služby.

Zdroj: Heise