Vietnamský výrobce obuvi pro Nike a Adidas zruší 1200 pracovních míst

Přidat na Seznam.cz

Jeden z největších vietnamských výrobců obuvi pro značky jako Nike, Adidas a Reebok letos již potřetí zruší pracovní místa, uvedla ve středu státní média s odvoláním na nedostatek zakázek, uvedl portál Barrons a webový portál The Business Times.

Země jihovýchodní Asie patří mezi největší světové vývozce oděvů, obuvi a nábytku, ale její hospodářský růst byl v první polovině roku pomalý, protože pokles poptávky zasáhl vývoz.

Společnost PouYuen Vietnam, dcera tchajwanské skupiny Pou Chen Group, propustí od konce srpna přibližně 1 200 pracovníků s trvalými smlouvami.

Společnost PouYuen Vietnam uvedla, že důvodem snižování počtu pracovních míst je, že nedošlo k oživení, pokud jde o zakázky. Objednávky učinilo pouze několik klientů.

Firma patří k největším zaměstnavatelům v Ho Či Minově Městě, hlavním obchodním městě Vietnamu, s odhadovaným počtem 40 000 pracovníků.

V letošním roce je to již potřetí, co snižuje počet pracovních míst. V květnu oznámila, že propustí téměř 6 000 pracovníků s trvalými smlouvami, poté co v únoru propustila téměř 3 000 stálých zaměstnanců.

Stalo se tak poté, co společnost PouYuen loni poslala 20 000 svých pracovníků na placenou dovolenou na střídavý provoz.

Podle údajů Všeobecného statistického úřadu přišlo ve Vietnamu během druhého čtvrtletí 2023 o práci více než 217 000 pracovníků. Pracovali především ve výrobě textilu, obuvi a elektroniky.

Zdroj: barrons.com, businesstimes.com.sg, redakčně upraveno