Věřitelé dávají čínské realitní společnosti Country Garden další odklad

Přidat na Seznam.cz

Věřitelé poskytli potácejícímu se čínskému realitnímu gigantu Country Garden více času na splacení dluhů. To však finanční problémy společnosti zdaleka neřeší.

Podle zasvěcených osob může čínský developer v potížích odložit splacení takzvaných onshore dluhopisů. Věřitelé souhlasili s prodloužením doby splácení šesti z osmi dluhopisů vydaných v Číně v hodnotě odpovídající 1,48 miliardy dolarů (skoro 34 miliard Kč) o tři roky, uvedl deník Spiegel a portál Finanzen.

Začátkem tohoto měsíce již skupina na poslední chvíli odvrátila platební neschopnost tím, že prodloužila podmínky splácení. Country Garden sedí na kupě dluhů v hodnotě v přepočtu 4,3 bilionu korun. Jen v příštích dvanácti měsících budou splatné závazky ve výši téměř přes 344 miliard korun. V porovnání s likvidními aktivy ve výši necelých 320 miliard korun.

Společnost Country Garden je považována za jednu z nejvýznamnějších stavebních firem v zemi a zaměstnává desítky tisíc lidí. Časopis Forbes ji řadí mezi 500 největších společností na světě. Generální ředitelka společnosti Country Garden Yang Huiyan byla donedávna nejbohatší ženou v Asii. Společnost byla dlouho považována za finančně stabilní, ale pak ji stejně jako mnoho jejích konkurentů zasáhla krize v čínském stavebnictví.

Zdroj: spiegel.de, finanzen.net, redakčně upraveno