Tvrdá realita: Společnost Varta se ocitá v hluboké krizi

Přidat na Seznam.cz

I když byla společnost Varta napadnuta hackery, vypadalo to, že se postupně společnost Varta dává dohromady. Velké naděje na dobrý rozjezd si společnost dělala kvůli velké zakázce od Apple. Bohužel je vše jinak, jak píší deníky Tagesschau a Stock3.

Vypadá to, že plán restrukturalizace taktéž ve společnosti selhává. A tak jde do tuhého, protože firmy chtějí vidět peníze. Zhoršení vyplynulo zejména předpokládaných objemů ze strany zákazníků, které se bohužel nesplnily. Taktéž výrazně poklesla poptávka po řešeních pro skladování energie ze strany koncových spotřebitelů. Moc tomu nepřispěla agresivní cenová politika konkurence a také přetrvávající problémy v dodavatelském řetězci.

Kybernetický útok na část IT systémů společnosti Varta výrazně zhoršil finanční krizi

Kybernetický útok ze 13. února 2024 výrazně zasáhl celou společnost Varta. Tento útok vedl k odstávce výroby a ke zhoršení finanční situace. Na co se mohou připravit akcionáři? Tento týden by měla společnost Rothschild zabývat dluhovou situací ve spolčenosti Varta a má najít řešení z krize. Dále společnost AuxilPartner by měla určit kroky k restrukturalizaci a vypracování nových prognóz. V případě, že by banky tyto úvěry vypověděly, vedlo by to k platební neschopnosti.

Zdroj: Tagesschau, Stock3