Továrna Michelin uzavírá výrobu v německém Karstruhe

Přidat na Seznam.cz

Vedení společnosti Michelin, která vyrábí pneumatiky, se rozhodlo k definitivnímu uzavření továrny v Karstruhe, jak píše deník Tagesschau. Budoucnost zaměstnanců je však nejistá.

Valná většina zaměstnanců dle dostupných informací ještě doufala, že se továrnu Michelin podaří ještě zachránit. I Odborový svaz nabídl různé varianty, které však vedení společnosti odmítlo. Továrna má být uzavřena do roku 2025. Taktéž by mělo být uzavřeno také zákaznické centrum. Toto centrum se má následně přesunout do Polska. Co se stane se zaměstnanci, je však otázka. Má být propuštěno 600 zaměstnanců.

Zklamání nad konečným verdiktem vedení společnosti

Primátor města Karlsruhe Frank Mentrup, je evidentně velmi zklamán nad rozhodnutím vedení společnosti Michelin. Jak říká, tak uzavření celé výroby v Karlsruhe bude znamenat velkou podnikatelskou ztrátu pro celé město. Chystá se však kontaktovat vedení společnosti a také zaměstnaneckou radu. Dále se chystá také navštívit bádensko – württemberské ministerstvo hospodářství a probrat s nimi situaci.

V současnosti probíhají jednání o odstupné. Dle generální rady společnosti Michelin je důležité pro zaměstnance dosáhnout maximální podpory. Společnosti byla na začátku nabídnuta řada různých možností, které by snížili náklady společnosti. Nápadů bylo hned několik – sloučení závodů či snížení počtu zaměstnanců. Vše však ztroskotalo.

Zdroj: Tagesschau