Tesle poprvé za poslední 4 roky klesly prodeje

Přidat na Seznam.cz

V prvním čtvrtletí tohoto roku došlo k neočekávanému poklesu prodejů společnosti Tesla. Tento pokles byl pravděpodobně způsoben různými faktory. Jeden z těchto faktorů, kterému se Tesla momentálně musí vyrovnat, je nárůst konkurence, jak informuje deník Zeit.

Pokles prodejů se u společnosti Tesla stal poprvé po čtyřech letech. Dle dostupných údajů automobilky dodala od ledna do března 386 810 elektromobilů. A to je výrazný pokles oproti prvnímu čtvrtletí roku 2023, kdy Tesla dodala 423 000 elektromobilů.

Předpoklad nárůstu se nevyplnil

Podle analytiků byl očekáván průměrný nárůst asi 449 000 vozidel. Navíc se akcie společnosti během obchodování v USA často propadaly o více než 5 %. Společnost Tesla se potýká nějakou dobu s rostoucí konkurencí. Například velkou konkurencí je nový elektromobil od Xiaomi, který vychází v přepočtu za méně korun než Tesla elektromobil. Navíc je v současné době trend slábnutí poptávky po elektromobilech díky vysokým úrokovým sazbám.

Také musela společnost Tesla dočasně přerušit výrobu v jedné ze svých továren v Grünheide u Berlína. A to především z důvodů dodávek komponentů do vozu a také po útoku na napájení závodu. Dalším možným důvodem slabých prodejů může být to, že se připravuje velký závod Tesla ve Fremontu v Kalifornii, kde by se měla vyrábět nejnovější verze Tesla Modelu 3.

Na trhu však panují pochybnosti ohledně růstu trhu s elektromobily. Například v USA se stále více kupujících uchyluje ke koupi spalovacích a hybridních vozů.

Zdroj: Zeit