Tesla vyrobila svůj první Cybertruck. První pickup sjel z montážní linky

Přidat na Seznam.cz

Je to průlom? Tesla v poslední době zaostávala v oblasti elektrických pickupů. Nyní prý v Texasu sjel z montážní linky první Cybertruck. Do sériové výroby je však ještě daleko.

Cybertruck straší automobilový svět už čtyři roky, tehdy v roce 2019, představila Tesla elektrický pickup jako koncepční studii. Plánovaný začátek výroby byl rok 2022, alespoň tak se tehdy hovořilo.

Tesla a její šéf Elon Musk však tento termín nedokázali dodržet. Nyní však prý první Cybertruck sjel z montážní linky v Texasu. Tesla o víkendu oznámil stavbu prvního vozidla na Twitteru. Běžná sériová výroba by však měla být zahájena až v příštím roce, uvedl deník Spiegel.

Pickupy – většinou výkonné terénní vozy s nákladním prostorem se staly nejoblíbenější kategorií vozidel na americkém trhu. Dosud jí však z velké části dominovaly modely se spalovacími motory, jako je nejprodávanější Ford F-150 nebo Dodge Ram od Chrysleru.

Od listopadu 2019, kdy Tesla představila Cybertruck, však přišla na trh s několika elektrickými pick-upy také konkurence. Vozidla jako Ford F-150 „Lightning“, Hummer EV od General Motors nebo model R1T od začínající společnosti Rivian, uvedla stanice CNN.

Zatímco vozy konkurence vypadají jako klasické pickupy, Cybertruck od Tesly má futuristický, výrazně hranatý vzhled. Karoserie je vyrobena z nerezové oceli, což komplikuje výrobu.

Na fotografii v tweetu bylo první postavené vozidlo z velké části zakryto zaměstnanci shromážděnými kolem, takže nebylo možné určit, zda se jeho vzhled liší od dosud známých prototypů.

Zdroj: spiegel.de, edition.cnn.com, redakčně upraveno