Tesla překvapivě představila svou první megatovárnu. Práce v Kalifornii už začaly

Přidat na Seznam.cz

Dnes jsme poněkud překvapivě zjistili, že Tesla již zahájila výstavbu nové továrny nazvané Megafactory, která je určena pro výrobu jejích největších úložných bateriových modulů Megapacks, píše portál Electreck.

K původní továrně Tesla Gigafactory, stejně jako k původní v Nevadě a dvěma novějším v Berlíně a Austinu, se nyní připojí první megatovárna.

Fotografie ukazuje zahájení prací v kalifornském Lathropu. Malá část již byla postavena, pravděpodobně v průmyslové zóně, kde má Tesla již nějakou dobu sklady, ale na fotografii je jasně vidět zemina.

Z fotografie je také jasně patrný účel nové továrny, podle kterého je také pojmenována: Tesla Megapack. Jedná se o produkt, který přímo nesouvisí s automobilovým průmyslem, ale spíše s energetikou. Po slavných modulech Powerwall a Powerpack je to největší modul pro ukládání elektrické energie, který Tesla vyrábí.

S Megapacky se setkáváme především v projektech akumulačních elektráren, často připojených k elektrárnám na obnovitelné zdroje energie, jako jsou fotovoltaické a větrné elektrárny. Každý Megapack má kapacitu 3 MWh a obsahuje také střídače, veškerou řídicí elektroniku a chladicí okruh. Zvenku má velikost kontejneru, lze jej snadno přepravovat a obvykle je připraven k použití.

Tesla vždy vyráběla Megapacky ve své továrně Gigafactory v Nevadě, která vyrábí také lithium-iontové články pro automobily. Rostoucí poptávka po vozech Tesla a mnoho nových projektů, v nichž se objevují Megapacky, možná přiměly společnost k hledání nového výrobního závodu, který by obě činnosti oddělil.

Zdroj: Electreck.com