Tesla doposud neplatila reklamu. Elon Musk to chce poprvé zkusit

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v úterý akcionářům společnosti oznámil, že společnost bude poprvé ve své historii inzerovat, uvedla stanice CNN a webový portál Insider.

„Zkusíme trochu reklamy a uvidíme, jak to půjde,“ řekl Musk v odpovědi jednomu z akcionářů na úterním výročním zasedání společnosti v texaském Austinu.

Shromáždění se o Muskovi a společnosti Tesla (TSLA) vyjadřovalo převážně pozitivně. Žádný z jeho slibů – od upoutávky na dva nové produkty, které předpokládá představit v příštím roce, až po slib, že v dohledné době zůstane generálním ředitelem společnosti Tesla (TSLA), se však nesetkal s tak pozitivní reakcí publika jako jeho rozhodnutí o reklamě.

„Neuvědomil jsem si, že o ni lidé tolik stojí,“ řekl o možnostech inzerce.

Toto rozhodnutí je pro společnost Tesla a Muska naprostým obratem. Miliardář a generální ředitel již několik let naznačuje, že společnost reklamu nepotřebuje, protože podle něj poptávka po vozidlech převyšuje nabídku.

„Společnost Tesla nedělá reklamu ani neplatí za podporu. Místo toho tyto peníze používáme k tomu, abychom vytvořili skvělý produkt,“ uvedl v roce 2019 na Twitteru.

V rozhovoru pro televizi CNBC, který následoval po schůzce, Musk uvedl, že se pro reklamu nerozhodl, dokud se ho na to na schůzce nezeptali.

Jednou z věcí, která se pro Teslu změnila, je větší konkurence ze strany stávajících automobilek, které všechny věnovaly velkou část svého reklamního rozpočtu elektromobilům, a to i pro vozidla, která ještě nejsou v prodeji.

Zvýšená konkurence a rostoucí úrokové sazby vedly k tomu, že Tesla letos již několikrát snížila ceny. Toto snížení cen snížilo marže společnosti Tesla, přestože zůstává ziskovější než tradiční výrobci automobilů.

Zdroj: edition.cnn.com, businessinsider.com