Tesla dodává více vozů, než se očekávalo, navzdory krizi polovodičů

Přidat na Seznam.cz

Předpovědi jsou všelijaké, jen ne dobré. Pandemie způsobuje nedostatek paměťových čipů, které jsou tak důležité pro elektromobily. Na společnost Tesla to nemělo žádný vliv. Výrobce elektromobilů dodává svým zákazníkům výrazně více vozidel než v předchozím roce, píše portál NTV.

Výrobce elektromobilů Tesla se vzepřel celosvětovému trendu a ve třetím čtvrtletí zvýšil své dodávky více, než se očekávalo. Za tři měsíce společnost předala svým zákazníkům 241 300 vozů, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo 139 593 vozů. Analytici očekávali pouze 229 242.

Výrobce elektronických automobilů nedávno nutil své zaměstnance k co nejlepším výkonům. Očekávalo se, že zaměstnanci budou tvrdě pracovat, aby absorbovali výrobní problémy na začátku třetího čtvrtletí. Tesla, stejně jako celý automobilový průmysl, pociťuje nedostatek paměťových čipů. Odvětví v současné době trpí zejména tím, že v rámci boje proti pandemii musely být uzavřeny továrny v Malajsii a Thajsku.

Většina výrobců automobilů se ve třetím čtvrtletí potýkala s poklesem prodejů, z nichž některé byly výrazné. Společnost Tesla však dosáhla výše uvedeného růstu, ačkoli globální dodavatelské řetězce jsou v současné době narušeny kvůli nedostatku polovodičů. Na pozadí současných čísel by společnost generálního ředitele Elona Muska měla jednoznačně dosáhnout svého ročního cíle překonat loňské dodávky téměř půl milionu vozů o 50 procent. Za prvních devět měsíců dodala Tesla přibližně 627 000 vozů.

Analytici očekávají, že Tesla vykáže za třetí čtvrtletí zisk ve výši přibližně 1,1 miliardy dolarů při tržbách přesahujících 13 miliard dolarů. Ve stejném období loňského roku vykázala společnost zisk 331 milionů dolarů při tržbách 8,8 miliardy dolarů.

Zdroj: ntv.de