Společnost Virgin Galactic zahájila prodej letenek na lety do vesmíru

Přidat na Seznam.cz

Společnost Virgin Galactic sira Richarda Bransona zahájila prodej letenek pro širokou veřejnost na 90minutové lety na hranici vesmíru, informuje server TravelWeekly a server NBCnews.

První komerční lety odstartují koncem roku 2022 a letenky budou stát 450 000 dolarů (9,7 milionu korun). Zákazníci musí zaplatit počáteční zálohu 150 000 dolarů (3,2 milionu korun).

Michael Colglazier, výkonný ředitel společnosti Virgin Galactic, uvedl, že všichni se těší na let. „Plánujeme, že prvních 1 000 zákazníků bude na palubě při zahájení komerčního provozu koncem tohoto roku.“

Let vynese cestující do výšky až 14 kilomerů nad Zemí a nabídne jim možnost zažít několik minut beztíže mimo sedadlo a dechberoucí výhled ze 17 oken kosmické lodi.

Lety budou startovat ze Spacesport America v Novém Mexiku a držitelé letenek se zúčastní tréninkových programů ve dnech předcházejících startu. Rezervace také umožňuje členství v komunitě Future Astronaut, která umožní přístup k akcím, výletům a aktivitám před letem do vesmíru, informuje NBCnews.

Akcie Virgin Galactic po oznámení přidaly zhruba 30 procent. Od začátku roku ale byly pod tlakem a ztratily přes 22 procent.

Zdroj: travelweekly.co.uk, nbcnews.com