Společnost Vaillant, vyrábějící tepelná čerpadla, propustí až 700 zaměstnanců

Přidat na Seznam.cz

Podle deníku Spiegel by měla společnost Vaillant snižovat počet pracovních míst. Důvodem by měl být zákon o vytápění a také poptávka po spotřebičích.

Byrokracie nejen v Německu, ale také v celé Evropské Unii dostává společnost Vaillant pod tlak. Vaillant tak chce snižovat počet pracovních míst i když chce zároveň investovat. V začátcích byla poptávka zejména po tepelných čerpadlech na vzestupu, ovšem na konci roku 2023 už se poptávka snížila.

400 pracovních míst zruší, dalších 300 pracovních míst ruší v Německu

Dle tiskové zprávy chce společnost Vaillant zrušit 400 pracovních míst po celém světě a dalších 300 pracovních míst v Německu. Cílem firmy je přizpůsobit se nové situaci v oblasti poptávky a snaha vyhovět budoucím požadavkům od zákazníků i trhu. V roce 2023 bylo o 10 % méně prodejů na evropském trhu oproti tomu, co firma předpokládala. Celkem se prodalo 356 tisíc tepelných čerpadel. Letos to má být o hodně méně. Odhadem cca 200 tisíc tepelných čerpadel. Ovšem dopady nepociťuje jen společnost Vaillant, ale také společnost Stiebel Eltron.

Nejvíce pracovních míst by mělo být zrušeno v závodu v Remscheidu. Volná místa, která zbydou, podle společnosti nebudou obsazovaná. Taktéž se plánují předčasné odchody do důchodu. Mimo jiné společnost také nabízí program dobrovolného propouštění. Jednání s odbory o realizaci jsou v pochodu.

Tržby rostou, ale o ziscích se nic neví

V roce 2023 společnost Vaillant zvýšila své tržby o tři procenta na 3,8 miliardy eur (přibližně 94 miliard korun). Ovšem informace o ziscích nejsou známé. Společnosti se podařilo zvýšit prodej tepelných čerpadel velice výrazně v Evropě. Podle očekávání by poptávka ve střednědobém a dlouhodobém horizontu měla opět růst. A to díky dotacím v evropských zemích.

Od roku 2016 se zaměřuje společnost právě na oblast tepelných čerpadel. Počet zaměstnanců se tak zvýšil o 5 000 z 1 500. Společnost se tak úspěšně stala předním výrobcem elektrických tepelných čerpadel. Společnost se také rozšiřuje po celé Evropě. Naposledy rozšířila svou působnost ve východní Evropě. Závody má společnost Vaillant v cca 20 zemích. Na přelomu roku 2023/2024 měla společnost po celém světě 17 500 zaměstnanců.

Zdroj: Spiegel