Společnost Toshiba opustí trh elektroniky. Jakým se vydá směrem?

Přidat na Seznam.cz

Japonský technologický koncern zmizí z elektronického průmyslu, s nímž je spojován po celá léta. Společnost má být převzata investičními fondy a stažena z burzy. Společnost Toshiba se nyní zaměří na obnovitelnou energii.

Podle nejnovějších informací má CVC Capital Partners zájem o koupi společnosti. Za výrobce elektroniky chce nabídnout zhruba 20 miliard dolarů. Tokijská společnost se mimo jiné zaměřuje také na Fond KKR. Akvizice téměř 150 let staré společnosti, podle Financial Times, může být největším odkupem kótované společnosti v historii Japonska.

Toshiba, o které bylo v poslední době poměrně slyšet v souvislosti s problémy souvisejícími se zveřejňováním účetních podvodů nebo prodejem počítačového oddělení, má plán dalšího vývoje. Jedna z nejstarších japonských společností se chce zaměřit na obnovitelné zdroje energie. Na rozdíl od zdání není takové rozhodnutí překvapivé. Koncern již dříve prodal své podnikání v oblasti výroby čipů a stále více se zabýval jadernou energií.

Nejedná se o první revoluci u společnosti Toshiba. Tento gigant mění podnikání jako spodní prádlo – začal vyrábět tradiční japonské panenky, stavěl lokomotivy a válečné lodě i telegrafy a podílel se na stavbě sklárny.