Společnost Intel se po několika ztrátových čtvrtletích vrací k zisku

Přidat na Seznam.cz

Účetní závěrka společnosti se sídlem v USA za druhé čtvrtletí roku 2023 není špatná, i když je nižší než loni. Intel vykázal čistý zisk ve výši 1,5 miliardy dolarů (cca 32 miliard korun) a jsou zde dobré známky, ale problémy v období, které není pro polovodičový průmysl jednoduché, přetrvávají.

Společnost Intel představila své finanční výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2023. Americká společnost vykázala tržby ve výši 12,9 miliardy dolarů (cca 280,89 miliard korun), což je meziroční pokles o 15 %, informuje deník CNBC a WSJ.

Po několika čtvrtletích ztrát Intel vykázal čistý zisk ve výši 1,5 miliardy dolarů (cca 32 miliard korun) což je dobré znamení spolu s pozitivním výhledem na třetí čtvrtletí, kdy společnost očekává tržby ve výši 12,9 až 13,9 miliardy dolarů.

Podle finančního ředitele Davida Zinsnera je obrat ve ztrátě způsoben zlepšením interní výkonnosti, ale také restrukturalizací, která vedla k několika úsporám na cestě, jež chce Intel zaměřit na snížení nákladů o 3 miliardy dolarů do konce roku. S rozloučením se segmentem NUC Intel od nástupu Pata Gelsingera opustil 9 podniků, čímž ušetřil více než 1,7 miliardy dolarů.

Zdroj: CNBC, WSJ