Společnost Harribo plánuje rozšíření, bude stavět další závod

Přidat na Seznam.cz

Oblíbený výrobce cukrovinek, společnost Harribo, plánuje v Německu rozsáhlé investice do nového závodu, jak píší deníky Handelsblatt a Bild.

V Německu by se měly vyrábět nejen oblíbení medvídci, ale i další výborná a oblíbená specialita. A tou je Maoam. Cukrovinka je oblíbená nejen v Německu, ale po celém světě. Žvýkací bonbony byly například při příležitosti jubilea královny Alžběty II. v roce 2022. Tyto výborné bonbony se vyrábějí v jedné jediné továrně a nelze již uspokojit poptávku díky kapacitním možnostem továrny. Proto se rozhodlo spolu s provozním ředitelem Markusem Riegelinem, že bude nově postavená továrna na cukrovinky v Neussu v Porýní. A tam se právě budou vyrábět tyto cukrovinky včetně medvídků Harribo.

Větší závod může uspokojit poptávku

Závod, který má v plánu společnost vystavět, má být dvakrát větší než stávající továrna. Jelikož nelze v současném místě výrobu rozšířit kvůli místu, tak společnost plánuje koupit pozemek o rozloze 14 hektarů v okrese Holzheim. Tato rozloha se rovná velikosti 20 hřišť. Místo se nachází necelých 5 kilometrů od stávajícího závodu.

Slavnostní položení kamene má být v roce 2025. Kompletně by měl být závod dostavěn v roce 2028. Společnost tak do výstavby plánuje investovat cca 300 milionů eur (přibližně 7 miliard korun). Společnost má v současnosti 350 zaměstnanců. Z výstavbou nové haly by mělo být přijato dalších 100 zaměstnanců.

Zdroj: Handelsblatt, Bild