Společnost BYD chce dobýt Evropu se svými vozy. Do Německa připlula loď s 3 000 elektromobily

Přidat na Seznam.cz

Čínská společnost BYD se snaží o prosazení na evropském trhu. Firma se zabývá prodejem elektromobilů a má svou první loď, která poprvé s plným nákladem dorazila do německého přístavu Bremerhaven, píše deník Tagesschau.

V uplynulých dnech došlo k jedné velké premiéře. Dorazila nákladní loď, určená pro přepravu automobilů speciálně postavená pro čínskou automobilku BYD. Loď BYD Explorer 1 poprvé doplula do německého přístavu Bremerhaven. Zde v těchto dnech probíhá vykládka asi 3 000 elektromobilů.

Velké plány v Evropě

Společnost BYD má totiž velké plány pro rozšíření na evropském trhu. Už teď jsou čísla pro společnost BYD velice příjemná. Jen za minulý rok bylo v Německu zaregistrováno kolem 4 000 elektrických automobilů BYD.

Společnost BYD začala v roce 1995 vyrábět baterie pro automobily. Poté firma přidala výrobu automobilů, a to konkrétně v roce 2003. Baterie dodává do vozů, jako je Audi, Ford, BMW nebo Toyota. V roce 2022 upustila od výroby vozů se spalovacími motory a začala pouze s výrobou elektrických vozů a plug – in hybridů. Od té doby už získala zastoupení v 15 evropských zemích. Společnost BYD má v plánu do roku 2026 prodat až 120 000 elektromobilů v Německu. Snaha firmy o navýšení prodeje je vysoká. Má totiž plán vybudovat až 100 autosalonů po celém Německu.

Dnes jsou elektromobily BYD nabízeny v Evropě 5 modelů vozů a další 3 modely mají být letos uvedeny na trh. Firma loni prodala v celosvětovém měřítku kolem 3 milionů vozů.

Zdroj: Tagesschau