Softwarová společnost SAP má v plánu zrušit v Evropě 4 100 pracovních míst

Přidat na Seznam.cz

Dle dostupných informaci by softwarová skupina SAP měla v rámci restrukturalizace a reorganizace zrušit v Německu 2 600 pracovních míst, jak píše deník Tagesschau.

V rámci plánované reorganizace softwarového gigantu SAP se předpokládá, že jen v Německu by mělo být zrušeno 2 600 pracovních míst. Celosvětově by mělo být zrušeno 8 000 pracovních míst. Celkem v Evropě má být zrušeno 4 100 pracovních míst.

Společnost reaguje na vysoké náklady

Společnost SAP plánuje propustit zaměstnance, a to zejména kvůli snížení nákladů. To důrazně kritizují zaměstnanci. Vedení dle nich důkladně nezdůvodnilo logiku podnikání a ani neřeklo, jak přesně je výroba softwaru neefektivní. Vedení společnosti v nejbližších týdnech bude informovat zaměstnance. Tento proces by měl být dokončen v prvních měsících roku 2025.

Generální ředitel společnosti SAP Christian Klein již na konci ledna uvedl, že se reorganizace dotkne cca 8 000 pracovních míst. Propouštění je způsobeno také vlivem využití umělé inteligence. Taktéž se společnost momentálně snaží investovat další peníze do umělé inteligence. Jak Christian Klein uvedl, ne všichni zaměstnanci budou muset opustit samotnou firmu. Budou se moct hlásit i v oblastech se slibnou budoucností. Náklady na reorganizaci jsou předběžně vyčísleny na cca 2 miliardy eur (přibližně 50 miliard korun).

Zdroj: Tagesschau