Societe Generale se zbavuje podnikání v Rusku

Přidat na Seznam.cz

Societe Generale, jedna ze tří největších francouzských bank, se zcela stahuje z Ruska. Zbaví se svého podílu v Rosbank, informuje portál Business Insider a deník Handelsblatt.

„Societe Generale ukončuje své bankovní a pojišťovací aktivity v Rusku a oznamuje podpis dohody o prodeji celého svého podílu v Rosbank a ruských pojišťovnách skupiny společnosti Interros Capital, dosavadnímu akcionáři Rosbank. Díky této dohodě, která byla uzavřena po několika týdnech intenzivní práce, skupina opustí Rusko efektivním a spořádaným způsobem a zajistí kontinuitu pro své zaměstnance a zákazníky,“ informovala francouzská banka.

„Uvažovaná transakce, která ještě podléhá schválení příslušných regulačních a antimonopolních orgánů, bude provedena v souladu s platnými právními a regulačními závazky. K uzavření této operace by mělo dojít v nadcházejících týdnech.“ dále uvádí banka v prohlášení.

Societe Generale vstoupila do Rosbank v roce 2006 a v roce 2010 s ní spojila své ruské aktivity. Po ruské invazi na Ukrajinu a následných sankcích se řada západních společností stáhla nebo oznámila stažení z Ruska, informuje Handelsblatt.

Společnost Interros, která má podíl získat, je ruský konglomerát ovládaný oligarchou Vladimirem Potaninem, který má velké podíly v těžebním průmyslu, metalurgii, energetice, finančnictví, maloobchodu, realitách a dalších odvětvích. Společnost sídlí v Moskvě.

Zdroj: Business Insider, Handelsblatt