Sociální síť Threads má 100 milionů uživatelů za 5 dní a roste rychleji než ChatGPT

Přidat na Seznam.cz

Podle odhadů platformy pro sledování dat Quiver Quantitative překročila sociální síť Threads hranici 100 milionů uživatelů pouhých pět dní po svém spuštění, uvedl portál Insider a portál sociální sítě Linkedin.

Klon Twitteru vytvořený společností Meta se stal mezi uživateli hitem a podle serveru The Verge dosáhl tohoto milníku dokonce rychleji než ChatGPT společnosti OpenAI.

Chatbot, který byl spuštěn v listopadu, dosáhl 100 milionů uživatelů měsíčně již o dva měsíce později, v lednu. V poslední době však návštěvnost chatbota poháněného umělou inteligencí začala klesat, jak uvádí webový analytický portál Similarweb.

Threads vděčí za svůj úspěch především spojení s Instagramem. Konkurent Twitteru je doprovodnou aplikací zavedené platformy Meta a uživatelé mohou svůj profil propojit s účtem na Instagramu. Na rozdíl od ChatGPT, nezávislého produktu, má Threads jedinečný přístup ke zhruba více než dvoumiliardové základně aktivních uživatelů Instagramu.

Zdá se, že aplikace Threads od společnosti Meta je zpočátku mezi uživateli oblíbená, přestože postrádá několik základních funkcí.

Zuckerberg minulý týden uvedl, že pouhých sedm hodin po spuštění si účet zaregistrovalo více než 10 milionů lidí. V pátek generální ředitel dodal, že platforma překročila 70 milionů přihlášených uživatelů, a označil tuto odezvu za pozitivní. „Mnohem více, než jsme očekávali.“

Platforma zaměřená na Twitter Elona Muska byla spuštěna v příhodnou dobu, protože Muskova platforma se potýká s dalším bouřlivým obdobím. Začátkem tohoto měsíce Twitter dočasně omezil počet tweetů, které mohou uživatelé vidět, a neregistrovaným uživatelům znemožnil tweety vůbec zobrazit.

Tento krok podráždil některé uživatele, zejména ty, kteří se na platformu spoléhají kvůli své práci nebo propagaci svých osobních značek.

Po prvním spuštění Threads se na platformě rozloučilo s Twitterem a Muskovým nevyzpytatelným vedením několik uživatelů. Mnozí sdíleli memy a snímky obrazovky nových účtů Threads a vyzývali své následovníky, aby také změnili platformu.

Zdroj: linkedin.com, businessinsider.com, theverge.com, quiverquant.com