Skupina Enterprise Investors zainvestovala do expanze srovnávače Fingo v Česku a na Slovensku

Přidat na Seznam.cz

Skupina Enterprise Investors (EI) zainvestovala do expanze společnosti Fingo v České republice a na Slovensku.

Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný společností EI, koupil 40,6% podíl ve společnosti Fingo. Hodnota transakce činí přibližně 487 milionů Kč.

„Jsme přesvědčeni, že trh zprostředkování finančních produktů na Slovensku a v Česku bude v následujících letech stabilně růst. Společnost Fingo byla první na trhu, která reagovala na rostoucí potřeby klientů porovnávat online složité finanční produkty s vysokou hodnotou. Máme v plánu stavět na této inovaci a jít oproti převládajícím trendům. Chceme růst organicky i prostřednictvím akvizic,“ uvedl managing partner EI Dariusz Prończuk, který je zodpovědný za tuto investici.

Zakladatel společnosti Fingo Lukáš Novák konstatoval, že díky investici může společnost začít budovat hráče na českém trhu a dále rozvíjet a znásobit její růst na Slovensku. „S podporou silného partnera budeme pokračovat v naší cestě digitalizace finančního zprostředkování k vybudování makléře budoucnosti. Rozsáhlé zkušenosti EI, a to nejen ve finančním sektoru, budou pro Fingo jistě cenným přínosem,“ dodal.

Enterprise Investors je společností, která spravuje fondy private equity ve střední a východní Evropě. Fingo je zprostředkovatelem finančních služeb na Slovensku. Zprostředkovává především hypotéky a životní pojištění, ale také investice, penzijní spoření a neživotní pojištění.

Zdroj: Redakčně upravená tisková správa společnosti Fingo