Sam Altman se vrací do představenstva OpenAI

Přidat na Seznam.cz

Bylo velkým překvapením, když byl generální ředitel OpenAl Sam Altman odvolán. Nicméně po krátké době se opět stal členem představenstva OpenAl, píše deník Wired.

Jsou to čtyři měsíce, co byl Sam Altman propuštěn z firmy OpenAl, která vyvíjí ChatGPT. Tento týden však byl Sam Altman opět jmenován do správní rady, a tak získal opět všechny původní pravomoce zpět.

Altmanovo odvolání a noví členové představenstva

V listopadu 2023 byl velmi nečekaně odvolán Sam Altman členy představenstva. Celá situace byla prošetřována a vyšlo najevo, že pro odvolání neexistují žádné relevantní důkazy. Důvody měly být totiž takové, že členové představenstva v něm samém ztratili důvěru a také proto, že dle dostupných informací k nim nebyl upřímný.

Spor, který začal s Elonem Muskem

V začátcích totiž byla vize, že OpenAl bude neziskovou organizací. V současnosti však tato společnost získává miliardy od investorů a největším investorem je Microsoft. Už jen odvolání Sama Altmana vyvolalo velké otazníky nad tím, že se na založení OpenAl podílel Elon Musk. Nyní však Elon Musk obviňuje Sama Altmana z porušení smlouvy, která je zaměřena na zisk.

Zdroj: Wired