Ruské aerolinie mají dodatečné náklady na lety přesměrované kvůli útoku dronů

Přidat na Seznam.cz

Ruské letecké společnosti utrpěly tisíce dodatečných nákladů kvůli pravidelnému uzavírání letišť v důsledku náletů dronů na území Ruska, uvedl zpravodajský web RBC s odvoláním na odborníky z leteckého průmyslu.

Čtyři moskevská mezinárodní letiště opakovaně omezují přístup na své ranveje v souvislosti s rostoucím počtem útoků dronů na ruské hlavní město, uvedl deník The Moscow Times.

„Pokud letadlo letělo na mezinárodní letiště Vnukovo a přistálo na mezinárodním letišti Šeremetěvo, znamená to pro leteckou společnost zhruba hodinu letu navíc a odpovídající náklady,“ uvedl Dmitrij Tyshchuk, generální ředitel společnosti Pobeda Airlines, nízkonákladové dceřiné společnosti ruského vlajkového dopravce Aeroflot.

Podle odhadů ruského poskytovatele logistických služeb Aviateam a služby RunAvia pro bezpečnost letů stojí hodina letu navíc u typického letadla Boeing 737-800 ve flotile společnosti Pobeda přibližně v přepočtu 183 000 Kč.

Nejméně jedna mezinárodní letecká společnost, vlajkový turkmenský dopravce Turkmenistan Airlines, v důsledku narušení letového provozu způsobeného pravidelnými nálety dronů zcela pozastavila lety do Moskvy.

Během rozsáhlé vlny útoků dronů na konci srpna bylo z moskevských letišť přesměrováno přibližně 45 letů.

Zdroj: themoscowtimes.com, rbc.ru, redakčně upraveno