Ropný gigant Exxon jedná s automobilkami o dodávkách lithia

Přidat na Seznam.cz

Ropná společnost Exxon Mobil údajně jedná s několika výrobci automobilů, včetně společností Tesla, Ford Motor a Volkswagen, o dodávkách lithia. Jednání se údajně účastní také společnosti Samsung a SK On Co, uvedl portál Energy Portal a deník Insider.

Ačkoli jsou jednání teprve v počáteční fázi, zájem společnosti Exxon Mobil o dodávky lithia podtrhuje rostoucí trend tradičních energetických společností a dalších společností investovat do nových technologií, které podporují výrobu baterií pro elektromobily. Cílem těchto technologií je zvýšit celosvětové dodávky lithia, které je klíčovou součástí baterií pro elektromobily.

Společnost Exxon Mobil nedávno učinila krok k rozvoji více než 6 100 akrů půdy bohaté na lithium v Arkansasu v USA ve spolupráci se společností Tetra Technologies Inc. Tento vývoj navazuje na předchozí krok ropného gigantu, který učinil počátkem tohoto roku s cílem získat aktiva potřebná pro výrobu lithia.

Společnosti Exxon Mobil, Tesla, Ford ani Volkswagen k těmto údajným jednáním neposkytly žádné komentáře.

Vzhledem k tomu, že poptávka po elektromobilech stále roste, je zajištění stabilních dodávek lithia pro výrobce automobilů stále důležitější. Díky spolupráci s významnými dodavateli lithia, jako je společnost Exxon Mobil, si mohou výrobci automobilů zajistit spolehlivý zdroj lithia pro podporu výroby elektromobilů.

To znamená pozoruhodný posun, neboť tradiční energetické společnosti, jako je Exxon Mobil, si uvědomují význam trhu s elektromobily a aktivně se snaží podílet na jeho růstu.

Zdroj: energyportal.eu, markets.businessinsider.com