Rolex kupuje prodejce hodinek a šperků Bucherer

Přidat na Seznam.cz

Prodejce hodinek a šperků Jörg Bucherer prodal svou společnost. Hrdým majitelem se stala luxusní společnost Rolex, pokud to kartelový úřad schválí. Informuje na svých stránkách deník Spiegel a portál televize ORF.

Výrobce luxusních hodinek Rolex kupuje prodejce hodinek a šperků Bucherer. Přebírá přitom více než sto specializovaných prodejen po celém světě. Vzhledem k absenci přímých potomků se Jörg Bucherer rozhodl svou společnost prodat. V důsledku toho se společnost Rolex rozhodla převzít dříve nezávislého prodejce hodinek, oznámil ve čtvrtek výrobce hodinek. Značka Bucherer bude nadále fungovat samostatně a zachová si své jméno. Prodej však vstoupí v platnost až poté, co mu dá zelenou Komise pro hospodářskou soutěž.

Společnost Bucherer údajně prodává hodinky Rolex ve svých prodejnách již více než 90 let. V současné době jsou hodinky Rolex nabízeny v 53 prodejnách Bucherer a hodinky značky Tudor ve 48 prodejnách. Podle prohlášení Bucherer provozuje klenotnictví a hodinářství ve Švýcarsku, USA, Velké Británii, Německu, Francii, Dánsku a Rakousku.

Zdroj: spiegel.de, orf.at