Rheinmetall si jde pro peníze do Číny

Přidat na Seznam.cz

Cena akcií společnosti Rheinmetall se od začátku roku 2022 ztrojnásobila a to není špatné na společnost, která mezitím postoupila do indexu DAX. Hlavním motorem tohoto vývoje je ruská agresivní válka na Ukrajině. Rheinmetall je však víc než jen výrobce zbraní.

Rheinmetall obdržel zakázku z Číny, oznámila společnost. Der Aktionar. Podle informací má Rheinmetall vyrábět trojúhelníkové nosníky pro podpěry závěsných vzpěr a odpovídající montážní desky pro technologického výrobce Xiaomi, který je známý především svými chytrými telefony, ale v současné době také výrazně investuje do vstupu do oblasti elektromobilů. Hovoříme o 600 000 sadách, které se mají vyrábět od roku 2024, informuje portál Stadt-Bremerhaven.

Společný podnik s čínským gigantem

Tato zpráva bude pravděpodobně pro mnohé investory určitým překvapením. Koneckonců Rheinmetall není nutně považován za typického výrobce čínských elektromobilů. Navíc ve vojenském sektoru Rheinmetall dodává také výzbroj, která se používá proti Rusku na Ukrajině – tedy státu, s nímž má Čína opět poměrně dobré vztahy.

Spojení společnosti Rheinmetall s Čínou představuje příležitost i riziko. Pokud by se napětí mezi Západem a Čínou zvýšilo, společnosti by mohl v případě eskalace postihnout podobný osud jako Rusko, odpisy by mohly být nevyhnutelné. Na druhou stranu by pak společnost Rheinmetall pravděpodobně těžila z výrazného zvýšení poptávky ve zbrojním sektoru. A v současné době se společnost se svým společným podnikem jednoduše podílí na jedné z velkých růstových oblastí. Takže ať už se na to díváte z jakékoli strany, Rheinmetall má atraktivní pozici.

Zdroj: deraktionaer.de, stadt-bremerhaven.de, redakčně upraveno