Propouštění v technologickém sektoru pokračuje. LinkedIn se zbaví dalších 668 zaměstnanců

Přidat na Seznam.cz

Společnost LinkedIn v pondělí oznámila, že v souvislosti se zpomalujícím se růstem příjmů propustí 668 zaměstnanců, informuje portál Tech Crunch. O místo přijdou hlavně zaměstnanci v technických, talentových a finančních týmech. Jedná se již o druhé kolo snižování počtu pracovních míst v této sociální síti pro profesionály v tomto roce. V prvním kole propouštění odešlo 716 pracovníků, jak psal deník Global News.

„Přizpůsobujeme naše organizační struktury a zefektivňujeme naše rozhodování, ale zároveň pokračujeme v investicích do strategických priorit pro naši budoucnost a zajišťujeme, abychom i nadále přinášeli hodnotu našim členům a zákazníkům,“ uvedla společnost v nepodepsaném prohlášení. „Zavazujeme se, že během této transformace poskytneme plnou podporu všem zaměstnancům, kterých se to týká, a zajistíme, že s nimi bude zacházeno s péčí a respektem.“
Společnost neupřesnila, o jaké strategické priority se jedná, ale součástí je pravděpodobně i přeorientování se na najímání dalších talentů v oblasti umělé inteligence.

Poté, co LinkedIn v roce 2016 koupil Microsoft za více než 598 miliard Kč, se LinkedIn stal výrazně méně transparentním, pokud jde o jeho finance a další provozní ukazatele. Ve zprávě Microsoftu o celoročních výsledcích za červenec 2023 společnost uvedla, že má více než 950 milionů členů a tržby přes 345 miliard Kč. „Nadále využíváme umělou inteligenci, abychom našim členům a zákazníkům pomohli propojit se s příležitostmi a využít zkušenosti odborníků na platformě. Naše kolaborativní články poháněné umělou inteligencí jsou nyní nejrychleji rostoucím motorem návštěvnosti sítě LinkedIn,“ uvedla tehdy společnost.

Zdroj: Tech Crunch, Global News