Prodejní síť Tedi se má významně rozšiřovat do celé Evropy

Přidat na Seznam.cz

Diskontní síť prodejen Tedi by se měla rozšiřovat po celé Evropě. Firma je na trhu už 20 let a v současnosti se jí velice daří, jak píší deníky T-Online a Dervesten.

Německý diskont Tedi má v současné době 3 200 prodejen. Jen v uplynulém minulém roce přibylo téměř 300 obchod. Podle střednědobého horizontu by se diskont měl rozrůst o 5 000 prodejen, jak řekl generální ředitel Petar Burazin. Společnost je na trhu velice stabilní. A byla i v době, kdy začala válka na Ukrajině. Například v roce 2023 převzala 42 poboček francouzského diskontu Max Plus. Tedi dnes nabízí různé bytové doplňky, nábytek, kancelářské potřeby, kosmetiku či hračky. V Německu je v současnosti 1 890 prodejen.

Aldi a Lidl jdou podobnou cestou

V současné době tyto dva řetězce neprodávají jenom potraviny, ale také domácí potřeby nebo kosmetické výrobky. A i když je sortiment pro zákazníky pestřejší, tak si musí dávat pozor na konkurenci. V budoucnosti si budou muset toto nepotravinářské zboží udržet. A i když mají velice nízké ceny, tak právě velkým konkurentem je společnost Tedi, která má známou strategii 1 euro (přibližně 24 korun).

Na trhu je situace bližší diskontům. Klasické velké obchodní domy odcházejí, diskonty se stále drží. Společnost Tedi zdvojnásobila za 5 let svůj obrat a letos chce dosáhnout hrubých tržeb ve výši 3 miliard eur (přibližně 73 miliard korun).

Zdroj: T-Online, Dervesten