Převzetí firmy Activision Blizzard Microsoftem nic už nebrání. EK díky ústupkům schválila převzetí

Přidat na Seznam.cz

Evropské regulační orgány schválily akvizici společnosti Activision Blizzard společností Microsoft v hodnotě 69 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč), uvedla stanice CNN.

Ačkoli by fúze mohla v některých ohledech poškodit hospodářskou soutěž, zejména na rychle rostoucím trhu cloudových herních služeb, ústupky ze strany Microsoftu byly dostatečné k tomu, aby zmírnily antimonopolní obavy plynoucí z této transakce, uvedla Evropská komise ve svém prohlášení.

Mezi nabídkami Microsoftu byl i desetiletý závazek, že evropští spotřebitelé budou moci hrát tituly Activision na jakékoli cloudové herní službě. Microsoft se rovněž zavázal, že nebude snižovat kvalitu ani obsah svých her zpřístupněných na konkurenčních streamovacích platformách.

„Tyto závazky plně řeší obavy o hospodářskou soutěž, které Komise identifikovala, a představují významné zlepšení pro streamování her v cloudu ve srovnání se současnou situací,“ uvedla Komise v prohlášení.

Při dohodě s Microsoftem by se společnost stala třetím největším vydavatelem her na světě po společnostech Tencent a Sony.

Zdroj: edition.cnn.com, ec.europa.eu