Přepravní společnost DHL Express objednala dvanáct elektrických letadel

Přidat na Seznam.cz

DHL Express a společnost Eviation, globální výrobce plně elektrických letadel se sídlem v Seattlu, oznámili, že německý přepravní gigant je první leteckou společností, která si od Eviation objednala 12 plně elektrických letadel Alice eCargo bez lokálních emisí.

Společnost Eviation plánuje dodat elektrické letadlo Alice společnosti DHL Express v roce 2024.

Pevně ​​věříme v budoucnost s logistikou s nulovými emisemi,“ říká John Pearson , generální ředitel společnosti DHL Express. „Naše investice vždy sledují cíl zlepšení naší ekologické stopy. Na naší cestě k udržitelné logistice hraje elektrifikace každého druhu dopravy zásadní roli a významně přispěje k našemu celkovému cíli udržitelnosti s nulovými emisemi. Společnost DHL Express, založená v roce 1969, je již desítky let známá jako průkopník v leteckém průmyslu. Našli jsme perfektního partnera ve společnosti Eviation, která sdílí naši stejnou vizi a společně vyrazíme směrem k nové éře udržitelného letectví.

Elektrické letadlo může pilotovat jeden pilot, unese 1 200 kilogramů a bude mít maximální dolet až 815 kilometrů. Letoun je ideální pro spojovací kanály ( například na ostrovy) a vyžaduje menší investice do pozemní infrastruktury. Alice lze dobíjet během nakládky a vykládky, což zajišťuje rychlé dodací lhůty.

„Od prvního dne jsme si stanovili odvážný cíl transformovat letecký průmysl a vytvořit novou éru s elektrickými letadly,“ řekl generální ředitel Eviation Omer Bar-Yohay . „Spolupráce se společnostmi, jako je DHL, lídr v udržitelné nákladní dopravě, je svědectvím toho, že elektrická doba je před námi. Toto oznámení je významným milníkem v naší snaze změnit budoucnost létání“.