Podle EU musí Apple zaplatit pokutu v přepočtu ve výši 45 miliard korun

Přidat na Seznam.cz

Dle komise EU musí společnost Apple zaplatit pokutu ve výši 1,8 miliardy eur (45 miliard korun). Společnost je obviněna z nekalé hospodářské soutěže, a to v souvislosti s aplikacemi na streamování hudby, píše deník Welt.

Evropská unie tvrdí, že technologická společnost Apple zneužila svého dominantního postavení na trhu u prodeje aplikací pro streamování hudby, a to u uživatelů iPhonů a také iPadů, přes prodej aplikace na App Store. Konkrétně tak, že společnost Apple dala na vývojáře aplikací omezení, čímž se uživatelé Apple nemohli dozvědět o levnějších službách předplatného hudby, a to je dle antimonopolních pravidel EU nezákonné.

Boj mezi Apple a Spotify

Apple a Spotify jsou v několikaletém sporu. Již v roce 2021 byly dány připomínky ohledně aplikace Apple v App Store. A to konkrétně prodej předplatného pouze prostřednictvím platformy Apple. A že si společnost Apple pak nechává 15 procent příjmu. Spotify toto považovala za nespravedlivé, aby zůstalo druhé společnosti více peněz.

Společnost Apple však poukazuje na to, že komise EU nemá žádné pádné argumenty a důkazy o tom, že by uživatelé byly poškození. Dále se nechala slyšet, že má v plánu se odvolat.

Zdroj: Welt