Obyvatelé Kanárských ostrovů vyhlašují hladovku jako protest proti nadměrnému turismu

Přidat na Seznam.cz

Místní na Kanárských ostrovech se mobilizují, aby protestovali proti nadměrnému turismu, obviňují návštěvníky z toho, že je vytlačují z domovů a způsobují environmentální škody.

Španělské souostroví ležící v Atlantském oceánu u západního pobřeží Afriky, je dlouhodobě populární dovolenkovou destinací díky svému mírnému klimatu po celý rok.

Nicméně počet turistů vzrostl za poslední dekádu z 11,5 milionu na přibližně 16 milionů ročně. Mnozí místní se nyní připravují bojovat proti turistům, kteří jim vstupují do jejich domoviny.

Skupina nazvaná Canarias Se Agota vyzvala k držení hladovky. „Každá osoba, která se připojí k řetězu hladovky, posílá silnou zprávu vládě: Kanárské ostrovy nejsou ochotny nadále obětovávat svou budoucnost,“ uvedla ve středu veřejným příspěvku na Facebooku.

Skupiny také viní místní orgány za schvalování velkých turistických projektů, které zhoršují existující problémy, jako je zvýšení nedostatku vody. Infrastruktura cestovního ruchu, jako jsou bazény a golfové hřiště, spotřebovává obrovské množství vody, která je stále vzácnější v důsledku klesajících srážek a delších suchých období v důsledku změny klimatu ve prohlášení.

Zdroj: CNN