OBI znovu otevře v Rusku své prodejny, ale pod jiným majitelem a názvem

Přidat na Seznam.cz

Řetězec OBI plánuje otevřít prodejny v Rusku, které jsou již několik týdnů zavřené. První z obchodů bude otevřen v Moskvě. Ruská pobočka OBI však byla dočasně převedena pod ruské vedení a brzy změní majitele i název, informuje portál Wirtualne Media a webový portál O2.

Řetězec stavebnin OBI znovu otevře všechny hypermarkety v Rusku nejpozději do 11. května. Jako první bude otevřen moskevský obchod na Chodynském poli. „Ve středu 27. dubna se zákazníkům znovu otevře moskevská prodejna OBI Chodynskoje Pole a do konce květnových svátků se plánuje zprovoznění všech hypermarketů řetězce,“ informovala společnost.

Obchody OBI budou v Rusku opět otevřeny

Do 1. května by se měly vrátit do normálního provozu obchody v Moskvě a Petrohradě, následovat budou další ve zbytku Ruska. Do 11. května obnoví provoz všech 27 hypermarketů tohoto maloobchodního řetězce. Připomeňme, že společnost se je rozhodla uzavřít před několika týdny v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Jak uvádí deník Kommersant, podle šéfa ministerstva průmyslu a obchodu Denise Manturova je otevření obchodu pozitivním signálem pro trh a další zahraniční společnosti.

„Případ OBI lze označit za dobrý příklad civilizovaného řešení otázky pokračování ruských podniků se zahraniční účastí,“ domnívá se Manturov. Webové stránky a mobilní aplikace OBI budou opět fungovat, ale zatím pouze v informačním režimu. Společnost zdůraznila, že datum spuštění internetového obchodu bude oznámeno později, informuje O2.

Před několika dny němečtí vlastníci společnosti OBI oznámili, že předávají své ruské aktivity do rukou zakladatele společnosti Audit Group a právní agentury Cesar Consulting Borise Lubošiče. Provoz maloobchodního řetězce v Rusku bude nakonec převeden na ruského investora. Smlouva o prodeji byla podepsána 11. dubna, jméno investora však nebylo oznámeno.

Transakce ještě nebyla dokončena. V ruských prodejnách společnosti pracuje téměř 5 000 zaměstnanců. Společnost OBI v úterý rovněž oznámila, že brzy bude působit pod změněným názvem. Nový vlastník v rámci rebrandingu zvolí alternativní název společnosti. Koncepce obchodů se nezmění, i když k určitým změnám v jejich provozu může dojít.

Zdroj: Wirtualne Media, O2