Nintendo končí s online prodejem her v Rusku

Přidat na Seznam.cz

Společnost Nintendo oznámila, že již nebude prodávat hry v Rusku prostřednictvím svého online obchodu, protože japonský gigant ukončuje své působení v této stále izolovanější zemi, uvedl deník The Moscow Times a portál stanice France 24.

Změny, které byly oznámeny a vstoupily v platnost ve středu, následují po pozastavení dodávek produktů společnosti Nintendo do Ruska v březnu 2022 po invazi na Ukrajinu.

Ruští zákazníci si stále mohou znovu stáhnout dříve zakoupený obsah, ale nelze provádět nové platby ani vytvářet nové účty, uvádí se v prohlášení společnosti Nintendo.

V návaznosti na pozastavení dodávek a „v důsledku ekonomických vyhlídek se společnost Nintendo Europe rozhodla ukončit činnost své ruské dceřiné společnosti,“ uvádí se v prohlášení.

„Platební informace spojené s účty Nintendo, jako jsou údaje o kreditních kartách nebo účtech PayPal, byly z bezpečnostních důvodů smazány.“

Obchod Nintendo eShop byl v Rusku již „v údržbě“, protože jeho poskytovatel platebních služeb zastavil transakce v rublech.

Od začátku války na Ukrajině stále více nadnárodních společností zcela nebo částečně zastavilo své podnikání v Rusku.

Některé se odvolávají na narušení obchodu, jiné tento krok přímo spojují s rozhořčením nad rozhodnutím prezidenta Vladimira Putina vyslat loni v únoru na Ukrajinu vojáky.

Konkurent společnosti Nintendo, společnost Sony, pozastavila dodávky softwaru a hardwaru do Ruska a provoz tamního obchodu PlayStation Store v březnu 2022.

Zdroj: themoscowtimes.com, france24.com