Netflix v počtu předplatitelů boduje. Získal nových 9 milionů předplatitelů za první čtvrtletí

Přidat na Seznam.cz

Již nějakou dobu Netflix bojuje proti sdílení hesel, protože na tom výrazně ztrácel dost peněz. A společnost předpokládala, že bude mít nějaké ztráty. Ovšem opak je pravdou, jak píší deníky Zeit a Tagesschau.

Počet předplatitelů se naopak prudce zvyšuje a není tomu konec. V budoucnu to pak vypadá, že se pravděpodobně zvýší i příjmy z reklamy. Evidentně si uživatelé raději Netflix zaplatí, než aby se ho vzdali.

9 milionů nových zákazníků Netflix nečekal

Streamovací služba Netflix je velice atraktivní službou. Jen za minulé čtvrtletí získala témže 9,3 milionů nových zákazníků po celém světě. A to předčilo očekávání analytiků. Společnosti se také výrazně zvýšil zisk, a to až na 2,3 miliardy dolarů (přibližně 54 miliard korun) oproti minulému stejnému období. Proto Netflix dokáže konkurovat i ostatním službám, jako je například Disney+ a Paramount+. Dle získaných údajů má Netflix po celém světě 268,6 milionu platících zákazníků.

Společnost Netflix omezila v loňském roce sdílení účtu několika domácnostmi v mnoha zemích. Avšak zavedla levnější varianty předplatného, které ovšem zahrnují reklamu. Tuto cestu oceňuje téměř 40 % nových předplatitelů, kteří preferují tuto variantu předplatného.

Množství seriálů a filmů láká předplatitele

Netflix je oblíbený především díky jeho opravdu pestré nabídce filmů a seriálů, Navíc spoluředitel společnosti Greg Peters oznámil nové seriály a filmy. Například se mohou předplatitelé těšit na Squid Game (druh pokračování), seriál podle románu Sto roků samoty Gabriela Garcíi Márqueze nebo také seriál o životě brazilské závodnické legendy Ayrtona Senny. Dále by měl být také uveden film o policistovi z Beverly Hills.

Ted Sarados, výkonný ředitel řekl, že Netflix má v plánu natáčet méně filmů, avšak kvalitnějších. Také byla zveřejněna informace, že již od příštího roku nebude zveřejňován údaj o počtu předplatitelů, Netflix se chce totiž zaměřit na udržení uživatelů.

Zdroj: Zeit, Tagesschau