Německý diskont Aldi kupuje 400 supermarketů v USA

Přidat na Seznam.cz

Diskontní prodejce potravin pokračuje ve své expanzi v Americe. Na jihovýchodě USA Aldi přebírá zhruba 400 supermarketů od regionálních konkurentů, uvedl portál Cash a deník FAZ.

Diskontní prodejce potravin Aldi skupuje na jihovýchodě USA kolem 400 supermarketů. Jak Aldi ve středu oznámilo, přebírá od skupiny supermarketů Southeastern Grocers řetězce Winn-Dixie a Harveys ve státech Alabama, Florida, Georgia, Louisiana a Mississippi. Zatímco některé prodejny budou nadále fungovat pod svými současnými názvy, jiné budou přeměněny na prodejny Aldi.

Aldi neuvedlo kupní cenu. Očekává se, že akvizice bude dokončena v první polovině roku 2024.

„Tato transakce podporuje naši dlouhodobou strategii růstu v USA,“ uvedl šéf Aldi v USA Jason Hart. Diskontní řetězec již letos plánoval přidat 120 prodejen po celé zemi, čímž by do konce roku dosáhl celkového počtu 2400 prodejen v USA.

Společnost působí v USA od roku 1976. Prodejny Aldi v zemi vlastní společnost Aldi Süd, zatímco Aldi Nord vlastní v USA populární řetězec Trader Joe’s, který se stejně jako mateřská společnost specializuje na levné potraviny.

Zdroj: faz.net, cash.at