Nejzadluženější realitní společnost na světě, čínský realitní gigant Evergrande, snížil ztrátu na polovinu

Přidat na Seznam.cz

Čínskému realitnímu gigantu Evergrande, který se ocitl ve vážných problémech, svitla malá naděje. Podle společnosti přinesl krátký boom na realitním trhu 44% nárůst obratu. To znamená, že ztráta se může alespoň snížit, uvedl portál N-TV a portál stanice ORF.

Silně zadlužený čínský realitní developer China Evergrande snížil v první polovině roku díky vyšším tržbám ztrátu zhruba o polovinu. Od ledna do června činila ztráta 33 miliard jüanů (přes 101 miliard Kč) ve srovnání s 66,4 miliardy jüanů (skoro 203 miliard Kč) o rok dříve, oznámila China Evergrande. Obrat se ve stejném období zvýšil o 44 % na 128,2 miliardy jüanů (blížící se 393 miliardám Kč). Společnost uvedla, že úspěšně využila krátkého boomu na trhu s nemovitostmi na začátku roku.

Čínská Evergrande, nejzadluženější realitní společnost na světě, se před dvěma lety po splasknutí čínské realitní bubliny dostala do problémů, ale zatím se jí daří vyhýbat se neřízenému pádu. V polovině srpna požádala v USA o ochranu před věřiteli v rámci své restrukturalizace.

Od pondělí se s akciemi společnosti China Evergrande bude opět obchodovat v Hongkongu. Všechny pokyny požadované hongkongskou burzou byly „přiměřeně“ splněny, uvedla skupina. Byly zveřejněny všechny zbývající finanční výsledky požadované podle pravidel pro kotaci. Kromě toho se společnost domnívá, že problémy vznesené jejím bývalým auditorem PricewaterhouseCoopers byly „uspokojivě vyřešeny“. Obchodování s cennými papíry bylo pozastaveno na více než rok, mimo jiné proto, že probíhala četná vyšetřování.

Evergrande není jediným čínským gigantem v problémech. Investoři se obávají také Country Garden Holdings – dalšího problémového developera.

Zdroj: n-tv.de, orf.at, redakčně upraveno