Největší světová kryptoburza Binance odchází z Ruska

Přidat na Seznam.cz

Největší světová kryptoměnová burza Binance ve středu oznámila, že prodává své ruské operace a zcela opouští zemi, uvedl deník The Moscow Times a deník The Financial Times.

Oznámení Binance následovalo po zprávách, že americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje společnost kvůli možnému porušení válečných sankcí vůči Moskvě. „Binance uzavřela dohodu o prodeji celého svého podnikání v Rusku,“ uvedla společnost v prohlášení. Jako kupujícího označila společnost CommEX, která oznámila své spuštění v úterý. „Během několika příštích měsíců Binance ukončí všechny směnárenské služby a obchodní linie v Rusku,“ uvedla společnost a dodala, že je přesvědčena o hladkém přechodu. Binance nezveřejnila finanční podmínky transakce.

Binance ujistila své ruské klienty, že jejich aktiva jsou bezpečně chráněna a že jejich převod na CommEx potrvá až jeden rok.

Rusové se stále častěji obracejí k využívání kryptoměnových burz poté, co západní sankce odřízly ruské banky od globálních platebních sítí. CommEx uvedl, že nebude registrovat uživatele se sídlem na Ruskem anektovaném Krymu, čímž potenciálně odřízne obyvatele černomořského poloostrova od svých služeb.Společnost rovněž neposkytuje registraci účtů ve Spojených státech, Evropské unii a také v Íránu, na Kubě, v Sýrii a Severní Koreji.

Stažení Binance z Ruska přichází měsíc poté, co burza zakázala uživatelům z Ruska obchodovat se všemi měnami, které nejsou v rublech.

„Při pohledu do budoucna si uvědomujeme, že působení v Rusku není slučitelné se strategií společnosti Binance v oblasti dodržování předpisů,“ uvedl Noah Perlman, ředitel společnosti Binance pro dodržování předpisů.

Zdroj: ft.com, themoscowtimes.com, redakčně upraveno