Největší burza kryptoměn Binance bude mít podíl ve Forbesu. Investuje do něj miliardy

Přidat na Seznam.cz

Podle čtvrtečního oznámení investuje společnost Binance 200 milionů dolarů (4,3 miliardy korun) do společnosti Forbes Global Media před fúzí časopisu, která se uskuteční koncem tohoto čtvrtletí, informuje server Yahoo.com a deník Business Insider.

Dohoda pomůže 104 let starému časopisu uskutečnit jeho plány na fúzi s veřejně obchodovanou společností SPAC Magnum Opus. Cílem transakce je dále využít probíhající digitální transformaci časopisu Forbes, mimo jiné prostřednictvím vlastního technologického balíčku a analytiky.

Díky tomuto podílu se Binance stane jedním ze dvou největších vlastníků časopisu Forbes. Největší světová kryptoměnová burza také získá dvě ředitelská místa z celkových devíti míst v představenstvu.

Očekává se, že zpravodajská organizace, která vydává časopis Forbes, získá přibližně 600 milionů dolarů hrubého výnosu, tedy asi 12 miliard korun.

„S tím, jak se technologie Web 3 a blockchain posouvají kupředu a trh s kryptoměnami dospívá víme, že média jsou nezbytným prvkem pro budování širokého porozumění a vzdělávání spotřebitelů,“ uvedl v prohlášení Changpeng Zhao, zakladatel a generální ředitel společnosti Binance.

Spojené firmy bude nadále řídit současný manažerský tým a zachovají si název Forbes. Po uzavření transakce bude společnost Forbes kótována na newyorské burze cenných papírů pod symbolem FRBS.

Forbes uvedl, že své prostředky použije také na „přeměnu čtenářů v dlouhodobé a angažované uživatele platformy, mimo jiné prostřednictvím členství a pravidelného předplatného prémiového obsahu a vysoce cílených nabídek produktů“.

Digitální vydavatelství je známé především sestavováním seznamů bohatých podnikatelských ikon a vlivných vůdců z celého světa. Značka oslovuje více než 150 milionů lidí a pokrývá 76 zemí, informuje deník Business Insider.

Zdroj: Yahoo.com, Business Insider