Největší britský maloobchodní prodejce Tesco plánuje rozšířit využívání vlaků pro přepravu zboží ze Španělska

Přidat na Seznam.cz

Největší britský maloobchodní prodejce Tesco plánuje rozšířit využívání vlaků pro přepravu zboží ze Španělska, píše portál usnews.com.

To Tescu pomůže jednak snížit emise a zároveň chránit dodávky, které komplikuje nedostatek řidičů nákladních automobilů. Generální ředitel řetězce Ken Murphy v této souvislosti uvedl, že uplynulé tři měsíce byly „dost náročné“, ale supermarket se s tím dobře vyrovnal díky úzkým vazbám na dodavatele a detailnímu plánování.

Společnost začala v ostatních měsících využívat častěji železniční dopravu na dovoz ovoce a zeleniny ze Španělska do Spojeného království. Snížila tak počet nákladních automobilů, které má na cestách, a zajistila si dodávky. Nyní má ambici zvýšit přepravu kontejnerů po železnici ze 65.000 ročně na 90.000 kontejnerů do listopadu nebo prosince.

„Jsme jedním z mála, ne-li jediným maloobchodníkům s potravinami v Británii, který ve velkém používá železnici,“ řekl Murphy, podle kterého i toto pomohlo řetězci lépe čelit problémům v automobilové nákladní dopravě. „Abychom to uvedli do kontextu, přepravou 65.000 kontejnerů po železnici ušetříme přibližně 35,40 milionu silničních kilometrů ročně,“ prohlásil.

Británii v tomto roce zasáhl akutní nedostatek řidičů nákladních automobilů. Někteří maloobchodníci a ropné společnosti varovali, že mají problém poskytovat služby v plném rozsahu. Kromě toho jsou mnohé velké firmy buď pod tlakem, aby snížily emise, nebo si podobně jako Tesco stanovily cíle v této oblasti, které se nyní snaží splnit.

Murphy dodal, že i navzdory obtížím odvedlo Tesco „fantastickou“ práci pokud jde o zajištění dopravy potravin do obchodů a zároveň přitom nezvýšilo potravinový odpad.

Zdroj: usnews.com