Nejlepší kvartál v historii Tesly. Vykázala rekordní zisk

Přidat na Seznam.cz

Akcie Tesly získaly na začátku čtvrteční seance 3% a od začátku roku již anrostly o více než 400 %. Výsledky společnosti za třetí čtvrtletí, zveřejněné ve středu večer, byly novým impulsem pro zisky. „Byla to náš nejlepší kvartál v historii – chválil růst miliardář Elon Musk, zakladatel Tesly.

Analytici v průměru předpovídají, že Tesla bude mít ve třetím čtvrtletí 8,2 miliardy dolarů výnos a 55 centů zisku na akcii. Místo toho měla výnosy 8,7 miliardy dolarů a zisk na akcii 76 centů. Čistý zisk činil 874 milionů dolarů, ve srovnání s 342 miliony dolarů ve stejném období předchozího roku. Bylo to páté čtvrtletí v řadě, kdy společnost skončila se ziskem.

Prognózy pro čtvrté čtvrtletí jsou velmi optimistické. Musk říká, že Tesla letos dodá na trh půl milionu elektromobilů. To znamená, že ve čtvrtém čtvrtletí se plánuje produkce nejméně 181 tisíc automobilů, a to až o 30 procent o více než kvartál dříve. Produkce přes 500 tisíc Tesla předpovídala v průběhu roku v lednu. I když tohoto cíle nedosáhne, bude se stále moci pochlubit solidním růstem výroby v roce, který je pro celý automobilový průmysl obtížný. Podle předpovědí LMC Automotive budou celosvětové dodávky automobilů v roce 2020 o 14 % nižší než před pandemií.

„Bylo to rekordní čtvrtletí, pokud jde o dodávky, výnosy a zisky.“ Konsenzus předpovědí byl snadno překonán. Připomínky prezidenta Elona Muska podporují předpovědi možných 800 000 vozů dodaných příští rok, “píší analytici Morgan Stanley.

„Věříme, že páté ziskové čtvrtletí společnosti Tesla zvýší pravděpodobnost, že bude společnost v blízké budoucnosti zahrnuta do indexu S&P 500,“ uvedl Garett Nelson, analytik CFRA Research.