Musk je znovu nejbohatším člověkem na světě, sesadil Bernarda Arnaulta z pozice

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk opět sesadil Bernarda Arnaulta z pozice nejbohatšího člověka na světě, a to díky prudkému růstu ceny akcií společnosti Tesla a propadu akcií LVMH v uplynulém měsíci, uvedla stanice CNBC a portál Market Insider.

Podle indexu miliardářů agentury Bloomberg Musk ve středu předstihl Arnaulta poté, co společnost LVMH během pařížského obchodování klesla o téměř 3 %.

Propad akcií francouzského konglomerátu podle agentury Bloomberg vymazal z Arnaultova osobního jmění více než 5 miliard dolarů, zatímco Muskovo bohatství poskočilo o téměř 2 miliardy dolarů, protože Tesla zaznamenala mírné zisky.

Musk, který se poprvé ucházel o titul nejbohatšího muže světa v lednu 2021 a od té doby si vyměnil místo s Arnaultem i zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem, má čisté jmění ve výši 192 miliard dolarů (4,3 bilionu Kč).

Jeho bohatství se za poslední měsíc ještě zvětšilo, přičemž cena akcií Tesly v květnu vzrostla o 26 %. Investoři se vrhli na akcie s předpokladem, že Musk bude věnovat více času řízení výrobce elektromobilů, když nyní najal manažerku Lindu Yaccarino jako novou generální ředitelku společnosti Twitter.

Mezitím se Arnaultova LVMH minulý měsíc propadla o 6 %, protože evropskými luxusními značkami otřásly obavy z hrozícího zpomalení výdajů v USA, které by mohlo koncem letošního roku snížit jejich zisky.

Celkové čisté jmění francouzského obchodního magnáta nyní činí 187 miliard dolarů. Stále je pohodlně druhým nejbohatším člověkem na světě, před Bezosem, který má majetek v hodnotě 144 miliard dolarů.

Zbytek první desítky doplňují Bill Gates, technický ředitel společnosti Oracle Larry Ellison, bývalý generální ředitel společnosti Microsoft Steve Ballmer, investiční legenda Warren Buffett, spoluzakladatelé společnosti Google Larry Page a Sergey Brin a šéf Meta Platforms Mark Zuckerberg.

Zdroj: cnbc.com, markets.businessinsider.com