Množství nově vydaných Bitcoinů se sníží o 50 % – těžařům to nevyhovuje

Přidat na Seznam.cz

Jednou za čtyři roky nastává čas, kdy nastává situace zvaná „halving“, při které se množství nově vydaných Bitcoinů sníží o 50 %. Tato akce je dle odborníků považována za klíč ke zvýšení hodnoty Bitcoinu. Tuto situaci ovšem nechtějí těžaři kryptoměn, jak píší deníky Finanzmarktwelt a BTC – Echo.

Podle dostupných zpráv totiž tato situace vyvolá miliardové ztráty příjmů pro společnosti, které mají na starosti kompletní chod digitální měny. „Halving“ by se měl stát kolem 20. dubna a to následně vyvolá snížení množství Bitcoinů, které mohou těžaři za den získat za ověřování transakcí z momentálních 900 na 450.

Ztráta příjmů pro celé odvětví

V případě současné stále vysoké ceny Bitcoinů by to mohlo znamenat pro celé odvětví ztrátu příjmů ve výši asi 10 miliard dolarů (asi 236 milard korun) za rok. Firmy, které v této fázi ztrácí nejvíc se na poslední chvíli snaží investovat do nového vybavení a také se snaží odkoupit menší konkurenty, aby se jim snížil pokles příjmů.

Tato aktualizace, která probíhá jednou za 4 roky byla naprogramována tvůrcem Bitcoinu Satoshi Nakamotem, a to takovým způsobem, aby zachovala horní hranici přibližně 21 milionů BTC (přibližně 32 bilionů korun), a to jako pojistka, aby se Bitcoin nestal inflační. Ovšem situace je momentálně trochu jiná. Protože před 4 lety, kdy se Bitcoin obchodoval pod 9 000 dolary (přibližně 213 tisíc korun), tak velká část těžby byla v Číně. Během posledních let se ale těžba z velké části přesunula do USA, což ve velké míře podpořilo konkurenční boj o moc.

Zdroj: Finanzmarktwelt, BTC – Echo