Miliardář George Soros předává kontrolu nad svým impériem synovi Alexandrovi

Přidat na Seznam.cz

Miliardář a finančník George Soros v rozhovoru pro Wall Street Journal, který byl zveřejněn v neděli uvedl, že předává kontrolu nad svým obrovským impériem synovi Alexandru Sorosovi, uvedl portál US News.

Dvaadevadesátiletý manažer hedgeových fondů, který se stal filantropem a významným podporovatelem liberálních cílů uvedl, že dříve nechtěl, aby jeho nadaci Open Society Foundations (OSF) převzalo jedno z jeho pěti dětí.

Když však hovořil o svém rozhodnutí předat nadaci a zbytek svého impéria v hodnotě 25 miliard dolarů (551 miliard korun) svému 37letému synovi Alexandrovi, George Soros řekl: „Zaslouží si to.“

Alexandr v rozhovoru pro noviny rovněž uvedl, že je „političtější“ než jeho otec a že hodlá i nadále věnovat rodinné peníze na podporu levicově orientovaných amerických politických kandidátů.

Správní rada OSF zvolila Alexandra v prosinci svým předsedou a Alexandr nyní řídí politické aktivity jako prezident Sorosova politického akčního výboru.

Nadace směřuje ročně asi 1,5 miliardy dolarů skupinám, které podporují například lidská práva ve světě a pomáhají budovat demokracie, uvedl deník Wall Street Journal.

Zdroj: usnews.com, wsj.com