Microsoft chce převzít specialisty na AI společnosti Nuance

Přidat na Seznam.cz

Nuance je uznávána jako jedna z předních společností v oblasti zpracování řeči. Podle mediální zprávy nyní Microsoft projevuje velký zájem o převzetí. Nabídka je již na stole: byl by to druhý největší nákup v historii skupiny.

Podle zprávy amerického televizního vysílání CNBC chce americký softwarový gigant Microsoft převzít amerického specialistu na umělou inteligenci (AI) Nuance Communications. Microsoft chce zaplatit 16 miliard dolarů, uvedla v pondělí CNBC s odvoláním na vyjednávací kruhy. Převzetí by tedy mohlo být oznámeno v pondělí.

Podle CNBC společnost Microsoft učinil nabídku již v prosinci. Pokud by převzetí uspělo, bylo by to druhé největší převzetí v historii společnosti po kariérní sítí LinkedIn v roce 2016 – v té době Microsoft zaplatil 27 miliard dolarů. Společnost Microsoft ani Nuance nechtěly zprávu komentovat, když o to požádala agentura AFP.

Nuance Communications nabízí řešení založená na umělé inteligenci pro společnosti a organizace ve zdravotnictví, ve finančním a telekomunikačním sektoru nebo v maloobchodu.