Měsíc od kybernetického útoku: Varta se vrací do života a pomalu obnovuje výrobu

Přidat na Seznam.cz

Je to měsíc, co byla společnost Varta postižena kybernetickým útokem. Díky tomu je více než možné, že na chvíli ztratí body v indexu malých podniků SDAX, jak píše deník Trend.

Jak vyšlo nedávno najevo, výroční zpráva firmy Varta bude k dispozici až v květnu. Protože díky tomuto útoku neměla společnost žádný či jen omezený přístup k finančním údajům. Díky tomu bude zpráva vydána později. Dle tiskové mluvčí, se i nadále snaží firma o postupné zprovoznění všech systémů.

Rozsáhlý kybernetický útok

V noci z 12. na 13. února byl podniknut kybernetický útok na společnost Varta. Musely být odstaveny kompletně celé systémy i výroba. V tu dobu ztratily akcie 5,6 %. Útok byl velmi rozsáhlý, protože bylo zasaženo všech 5 výrobních závodů. Dle společnosti Varta stojí za útokem organizovaná skupina hackerů. Vše je zatím v šetření policie.

Obnovení výroby bude trvat

V současnosti je obnovena větší část výroby. Zaměstnanci během minulého měsíce řešili veškeré servisy a přípravné práce, ke kterým nebylo potřeba využít IT. Přijaté e-maily již ale společnost přijímá, nelze je však zatím nijak zpracovat. Většina zaměstnanců, kteří byli nuceni zůstat díky útoku doma, se již navrátili. Také začínají s vyřizováním objednávek zákazníku, i když v pomalejším tempu.

Dle mluvčího nelze momentálně říct, k jak velkým škodám doposud došlo. Taktéž není jisté, zda vůbec tyto škody budou pokryty pojišťovnami. Společnosti se v poslední době ale moc nedařilo. Minulý rok byla donucena provést restrukturalizaci a zrušila asi 800 pracovních míst po celém světě.

Zdroj: Trend